Zahájení celoroční hry Plamen

13.10.2012 21:04

V sobotu 13.10. se celý náš kolektiv, poprvé v tomto školním roce, sešel v sobotních brzkých hodinách aby vyrazil na soutěž. Jednalo se o Zahájení Plamene, jak je soutěž nazvaná. Jde o závod požárnické všestrannosti při kterém každý závodník plní 6 úkolů rozmístěných po tři kilometry dlouhé trati. 

      Zahaleni do mlžného oparu jsme se postupně scházeli v naší hasičské zbrojnici. Až na známe firmy jsme všichni přišli včas a proto jsme se po lehké snídani mohli rovnat do naší Avie připraveni vyrazit do Božtěšic, kde se letošní Zahájení Plamene konalo. Zajeli jsme ještě pro kamarády z Povrlů, kteří měli problém s dopravou a potom už hurá na cestu. Po slavnostním nástupu jsme se hned vrhli do soutěžení. A jak jinak než od nejmenších po největší.  

     Jako první šli plnit své úkoly dětičky v kategorii přípravka. Nás reprezentovali 2 hlídky. První ve složení Dorotka, Otík, Honzík a Pepča se startovním číslem 2. Průběžné výsledky vypadali velice hezky a nakonec se k naší velké radosti tato čtveřice umístila na nádherném 5.místě. Ale to ještě nebylo všechno. Jako další do cíle dorazila hlídka se startovním číslem 3, ve které závodili Rozárka, Kubík a Kryštůfek. Po sečtení času a trestných bodů jsme se dozvěděli, že se s tratí i úkoly vypořádali úplně nejlépe a svou kategorii vyhráli :-) Pro dětičky to byla jejich první velká soutěž a hned obrovský úspěch. Všichni jsme byly potěšeni a už se těšíme na další soutěž.

     Ještě ani nedoběhla všechna družstva přípravky a na trati se objevili první hlídky mladších žáků. Samozřejmě, že děti v této kategorii už jsou o něco starší a tak museli přijít i složitější úkoly. Vedoucí mladších dětí Míša mohla na trať poslat pouze jedinou pětici: Elišku, Ríšu, Dana, Kubíka a Pepču. Jak se ale ukázalo i tato hlídka byla skvěle připravena a dokázala porazit všechny ostatní družstva a zvítězit. Mladší žáci tedy zapsali do celoroční hry Plamen skvělé první místo což jim určitě velmi pomůže v celkovém hodnocení. 

     Před naší už ostřílenou hlídkou starších stál nelehký úkol potvrdit sobotní skvělé výsledky. Těm se ale zase o stupínek zvýšila obtížnost všech úkolů. I přesto se s tím Renda, Lukáš, Matouš, Tomáš a Filip vypořádali skvěle a obsadili skvělé 5.místo. I pro kluky je to skvělí výsledek do jarní části a příslib k dobrému umístění. 

     Po dlouhých letech pravidelné účasti našich STARS, které již bohužel odrostli se na start v kategorii dorostenců postavili pouze dva jednotlivci. Pro Pavla Matouška to byla premiéra v této kategorii a Pavlik se ve velké konkurenci vůbec neztratil a skončil na výborném 4.místě. Martina Božová sice již běhala za dorostenky v loňském roce v družstvu, letos ale na vše byla sama a skončila na skvělém 3.místě. 

     Protože tento závod není samostatnou soutěží, ale součástí celoroční hry neměla soutěž slavnostní vyhlášení. I tak ale určitě naše výsledky udělali všem obrovskou radost :-) Výsledky jsou odměnou jak našim šikovným dětem za jejich úsilí tak také všem vedoucím. Doufáme, že brzy opět budeme moci dokázat naši šikovnost a vybojovat další skvělá umístění.. třeba hned na dovednostní štafetě, která bude v prosinci.

 

 

 

                                                                                                                                                                                                    Ondra