Samovar 2013

15.09.2013 20:38

V sobotu 14.9. jsme se zúčastnili soutěže O putovní Samovar na fotbalovém hřišti v Telnici. Soutěžilo se v štafetě 4x60m, uzlové štafetě a požárním útoku.

Mladší žáci začínali na štafetě 4x60m. Bohužel protože soutěže se zúčastnilo jen 6 dětí nemohli jsme nasadit dvě 4členné štafety a museli tak spoléhat na jedinný pokus. Hned po doběhnutí to ale s našimi mladšími žáky nevypadalo dobře, na konci pokusu byl nad hlavou jedné z rozhodčích červený praporek. Nakonec se ale ukázalo rozhodnutí rozhodčí jako špatné a náš pokus byl platný. Děti pokračovali na uzlovou štafetu. Určitě obavanou disciplínu měli děti skvěle naténovanou a bez problému ji zvládli a mohli se těšit na královskou disciplínu požární útok. První pokus byl sice nejrychlejším časem ale pro chybu u nástřiku s červeným praporkem. Ve druhém pokuse už ale šlo vše naprosto skvěle a díky elektronické časomíře jsme hned věděli že čas 42:13s znamená krásné 2.místo v této disciplíně. 

Starší žáci měli obrácené pořadí disciplín a začínali na uzlové štafetě, kterou zvládli stejně jako mladší žáci bez problémů. V další disciplíně stejně jako mladší žáci doplatili na malí počet soutěžících a museli se spoléhat na jediný pokus. I přes podklouznutí před překážkou a u hasícího přístroje nakonec byl jejich pokus úspěšný a platný. Celkově se oboum našim družstvům dařilo podobně, protože i při požárním útoku se první pokus určitě nepočítal mezi ty vydařené. Druhým pokusem, ale všem ukázali, že i oni požární útok umí a s časem 31:30s slavili vítězství v požárním útoku.

Po skončení soutěžních pokusů se ještě všichni mohli přesvědčit, že i dospělí, kteří se o děti starají umí požární útok. Postupně si to co sami učí děti vyzkoušeli muži SDH Telnice, ženy SDH Telnice, výběr rozhodčích, ženy SDH Malé Březno a SDH Chabařovice. 

Nakonec byl svolán nástup k celkovému hodnocení. Výsledky nás více než mile překvapili. 

Mladší žáci se po součtu všech umístění umístili na překrásném 3.MÍSTĚ.

Starší žáci na své jméno čekali ještě o něco déle a skončili na nádherném 1.MÍSTĚ.

Tato soutež pro naše družstva byla tedy velice úspěšná a my se jen můžeme těšit na další.